Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Beyrut Turu

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu
Beyrut Turu
Tur Ad : Beyrut Turu
Tur Tarih :
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı :
İki Kişilik Odada Kişi Başı :
Üç Kişilik Odada Kişi Başı :
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş :
2 - 6 Yaş :
6 - 12 Yaş :
Beyrut Turu
Tur Ad : Beyrut Turu
Tur Tarih :
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı :
İki Kişilik Odada Kişi Başı :
Üç Kişilik Odada Kişi Başı :
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş :
2 - 6 Yaş :
6 - 12 Yaş :
Beyrut Turu
Tur Ad : Beyrut Turu
Tur Tarih :
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı :
İki Kişilik Odada Kişi Başı :
Üç Kişilik Odada Kişi Başı :
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş :
2 - 6 Yaş :
6 - 12 Yaş :

Tur Programını indirmek veya yazdırmak için tıklayınız..

22-25 ŞUBAT/15-18 MART/12-15 NİSAN/10-13 MAYIS/27-30 EYLÜL/25-28 EKİM/15-18 KASIM/20-23 ARALIK 2018

1.Gün: İstanbul / Beyrut

Atatürk Havalimanında Acentamız kontuarında 11.00’de buluşma sonrası Türk Havayolları ile 13.25’de Beyrut’a hareket ve yerel saat ile 14.15’de varış ile beraber Kadim ve Modern tarihin sentezi, Fenikelilerden başlayarak; Roma, Osmanlı İmparatorluğu gibi birçok medeniyete evsahipliği yapmış Beyrut’da görülecek yerler arasında: Şehrin simgesi haline gelmiş Güvercin Kayalıkları, Lüks yapıları ve mükemmel doğası ile Kordon, Arapça Yıldız anlamına gelen Nejmeh Meydanı, 1897 yılında Osmanlı Devleti tarafından yaptırılan tarihi Saat Kulesi, Roma Hamamı Kalıntıları, Osmanlı Devletinde kışla olarak inşa edilen günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan tarihi binalar, Sultan Ahmet Camii’nden esinlenerek yapılmış Muhamed El-Emin Camii, Aziz George Maruni Katedrali ve  Lübnan’a büyük hizmetleri olan İç savaş dönemi ve sonrasında şehrin yeniden imarında büyük katkıları olup suikaste kurban edilen Refik Hariri’nin mezarını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Downtown’da serbest zaman ardından konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (4* GEMS HOTEL vb.)

2.Gün: Beyrut / Jeita Grotto Mağarası / Harissa Tepesi / Byblos Antik Kenti / Beyrut

Otelde alınan kahvaltı sonrası Jeita Grotto Mağarasına hareket Dünyanın yeni 7 harikasına aday gösterilen Mağara’da yapacağımız turda: İlk olarak teleferik ile yukarı mağaraya çıkıyoruz. Farklı oluşumlara sahip mağarada sarkık, dikitleri ve coğrafi oluşumları görüyoruz. Ardından Aşağı mağaraya geçip 9 km uzunluğundaki mağarada  Yeraltı nehrinde tekne turumuzu yapıyoruz. Ardından Harissa’ya hareket varışla beraber Lübnan’ın bayrağında yer alan sedir ağacının en yoğun bulunduğu Harissa Tepesine teleferikle çıkıyoruz. Varışımızla beraber Kuşbakışı en güzel Beyrut fotoğraflarını yakalacabileceğimiz tepede , Hristiyanlarca Kutsal sayılan Meryem Ana heykelini görüyoruz. Ardından Byblos Antik kentine hareket ediyoruz . Varışla beraber 8000 yıl öncesine gideceğimiz turumuzda Ticaret de olan başarısı ile ün yapmış denizci kavim  Finikelileri tanıma fırsatı bulacağız. Agora , Kale , Lahitleri Romalılardan kalma tiyatro ve sayısız tarihsel değerleri göreceğimiz tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından Beyrut’a hareket otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (4* GEMS HOTEL vb.)

3.Gün: Beyrut / Baalbeck / Anjar / Yemekli Beyrut Gecesi

Otelde alınan kahvaltı sonrası Baalbeck şehrine hareket yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk sonrası varışımızla beraber Fenikelilerin kurduğu ve Bekaa eyaletinin en büyük Fenike şehri ünvanına sahip, Roma döneminde Güneş Kenti olarak anılan eski zaman şehrinde görülecek yerler arasında: Jupiter, Venüs ve Baküs Tapınakları ve Roma kalıntıları bulunmakta. Turumuz sonrası Anjar şehrine  hareket ve varışla beraber Merkezi Şam olan Emevi devletinin yazlık saray ve ticaret merkezi olarak inşa ettiği 8.yüzyılda Emevi Halifesi 1.Velid tarafından kurulan ve Lübnan topraklarında bulunan yegane Emevi Devleti yadigarı olan  Antik Şehri ve kalıntılarını geziyoruz. Gezimiz sonrası Beyrut şehrine dönüş otele transfer ve dinlenme sonrası akşam saatlerinde Downtown bölgesindeki restaurantımıza transfer Orta Doğu mutfağının en meşhur lezzetlerini tanıyacağımız , canlı müzik ve yöresel şölen eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklayacağımız otele transfer ve konaklama. (4* GEMS HOTEL vb.)

4.Gün: Beyrut / İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Beyrut Souk’larında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından havalimanına transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 15.45’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 18.55’de İstanbul’a varışla turumuz sona eriyor.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Beyrut gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Lüks Araçlarla ulaşım

 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

 • 4* Otellerde konaklama

 • Otellerde alınan sabah kahvaltıları

 • Otellerde alınan akşam yemekleri

 • 1 Akşam yemekli Beyrut Gecesi turu

 • Jeita Grotto giriş ücreti

 • Jeita Grotto Tekne turu

 • Harissa Tepesi çıkış ücreti

 • Profesyonel Rehberlik hizmeti

 • Local Rehberlik hizmeti

 • Otopark ve Check Point ücretleri

 • Programda belirtilen tüm transferler

 • Havalimanı vergisi

 • Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak tüm içecekler
 • Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti 95€

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

İsrail vizesi olan pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Acentamız’ın sorumluluğunda değildir.

 

Turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günleri değiştirilebilir.

 

Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat ve havayolu bilgisi turdan 48 saat önce teyit edilmelidir. Ara uçuş saatlerine göre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için  seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz.  Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com
TurTarihTek Kişi Fiyatıİki Kişi FiyatıÜç Kişi Fiyatı0 - 2 Yaş2 - 6 Yaş6 - 12 Yaş
Beyrut Turu
TurTarihTek Kişi Fiyatıİki Kişi FiyatıÜç Kişi Fiyatı0 - 2 Yaş2 - 6 Yaş6 - 12 Yaş
Beyrut Turu
TurTarihTek Kişi Fiyatıİki Kişi FiyatıÜç Kişi Fiyatı0 - 2 Yaş2 - 6 Yaş6 - 12 Yaş
Beyrut Turu

Tura Başlarken