Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Kuzey Balkanlar & Plevne Müdafası

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

WORD DOSYASI OLARAK İNDİR...

1.Gün: İSTANBUL / VELİKO TARNOVO

Kadıköy Evlendirme dairesi önünden 20.00’de Mecdiyeköy Migros önünden 21.00 ‘de ve İncirlİ Ömür Plaza önünden 21.30 ‘da
hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule Sınır Kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Veliko Tarnova’ya
hareket geceleme otobüste.

 

2.Gün: VELİKO TARNOVO / PLEVNE / BÜKREŞ

Sabah saatlerinde Veliko Tarnova’ya varışla beraber sabah kahvaltısı aldıktan sonra panoramik şehir turumuza başlıyoruz. 2.Bulgar Krallığına başkentlik yapmış ve Uzun yıllar Osmanlı eğemenliğinde kalmış bu tarihi şehirde panoramik olarak görülecek yerler arasında: Roma & Osmanlı & Bulgar kültürünün sentezini barındıran Arkeoloji Müzesi, Önceleri Osmanlı konağı iken sonrasında Müzeye çevrilen Yeniden Canlanma ve Kurucu Meclis Müzesi,  Kutsal Kırk Şehitler Kilisesi ve Veliko Tarnovo’nun sembolü günümüze ulaşan surları tarihi ve etkileyici mimarisi ile Tsarevets Kalesi’ni geziyoruz.Tur sonrası 19.yüzyılın başlarında Osmanlı usulü kurulan Samovodska Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Plevne şehrine hareket ediyoruz . Varışla beraber Adına Marşlar yazılan , Rus Çarı’nın ‘Ben senin gibi bir komutanın kılıcına alamam deyip , kılıcını iade ettiği’ Büyük Osmanlı Komutanı Gazi Osman Paşa’nın Ruslara karşı efsanevi bir şekilde savunduğu Plevne’yi Rehberimizin anlatımıyla panoramik olarak görüp ,Plevne Müdafasının anlatıldığı Panorama Askeri Müzesi ve Plevne Savaş Müzesini ziyaret ediyoruz, Rehberimizin sunumu sonrası Bükreş şehrine hareket ediyoruz. Varışla beraber akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

 

3.Gün: BÜKREŞ / SINAIA / BRAN / BRAŞOV / BÜKREŞ

Otelde alınan kahvaltı sonrası Transilvanya’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Sinaia’ya varışımızla beraber Romanya Kraliyet ailesinin yazlık konutu olarak kullanılmış , Döneme tanıklık eden sayısız koleksiyona evsahipliği yapan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Korku Turizmi ile adından söz ettiren meşhur Bran kasabasına hareket ediyoruz varışımızla beraber Dracula’nın (Vled Tepes) Şatosu olarak ün kazanmış Bran Şatosunu geziyoruz. Tur sonrası yarım saat sürecek yolcuğumuz sonrası Braşov şehrine hareket ve varış. Yapacağımız panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında: Piata Sfatului adını almış şehir meydanı, Murosenilor evi Müzesi, Şuan Tarih Müzesi olarak hizmet veren Eski Meclis Binası, Osmanlı & Haçlı savaşları sırasında Habsburg istilacıları tarafından yakılan Kara Kilise bulunmakta. Tur sonrası Bükreş şehrine dönüş akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

 

4.Gün: BÜKREŞ / KÖSTENCE / MANGALYA / VARNA

Otelde alınan kahvaltı sonrası yapacağımız Bükreş şehir turunda görülecek yerler arasında: Pentagon’dan sonra Dünya’nın en büyük yönetim binası olan Parlamento Sarayı, Romanya’daki Kominist yönetimin ve Çavuşevsku’nun devrilişini temsil eden Devrim Meydanı, Milli Tiyatro ve Milli Kütüphane binaları, 1.Dünya savaşında hayatını kaybedenleri onurlandırmak ve onları hatırlamak için yapılmış Zafer Takı, 18.yüzyılda yapılmış tarihi Stavropoleos Kilisesi bulunmakta. Tur sonrası Köstence şehrine hareket ediyoruz varışla beraber yapılacak şehir turunda görülecek yerler arasında : İlk olarak Aziz Mehmet Paşa tarafından yaptırılan Mahmudiye Camii iken sonraları aynı temel üstüne Romen Kralı Carol tarafından yeniden inşa ettirilen Kral Camii, Adını Roma’lı tutsak şairden alan Ovidiu Meydanı, Sultan Abdüllaziz döneminde inşa edilen Osmanlı Devletinin hoşgörüsünü yansıtan Ortadoks Katedrali, Jon Jalea Müzesi ve Cenevizliler tarafından yaptırılan Deniz Feneri bulunmakta Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Mangalya’ya hareket Romanya’nın en eski camii olan Esme Sultan Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Varna şehrine hareket akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

 

5.GÜN VARNA / BURGAZ / İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası yapacağımız Varna şehir turunda görülecek yerler arasında: Roma dönemine ait Tarihi Roma hamamları, Bulgar Mimar Petko Momchilov tarafından tasarlanmış Arkeoloji Müzesi,  Bulgaristan’ın en büyük 2. Katedrali olan Varna’nın sembolik yapılarından 19.yüzyılda inşa edilen Katedral, Opera Binası bulunmakta. Ardından Kordon’da serbest zaman veriyoruz. Turumuz sonrası Burgas şehrini panoramik olarak görüp İstanbul’a hareket ediyoruz varışla beraber misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz ve turumuz sona eriyor.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüsler ile ulaşım 
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 4* Rin Grand vb. otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 1.gün alınan sabah kahvaltısı
 • Akşam yemekleri ( 3 adet akşam yemeği set menü şeklinde )
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber hizmeti
 • Tsaravets Kalesi giriş ücreti
 • Plevne Panorama müzesi giriş ücreti
 • Peles Şatosu giriş ücreti
 • Dracula Şatosu giriş ücreti
 • Otapark ve Check Point Ücretleri
 • Araç içi su ikramı

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Vize Ücreti (130 €)

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 
Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden  temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız  sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Kuzey Balkanlar Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

 

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

 

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir. 5-10-20€ gibi ufak paralar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

 

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

 

SAĞLIK: Gezilecek Ülkelerde Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

ELEKTRİK: Gezilecek Ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

 

YEME-İÇME: Seyahatiniz süresince Turumuz boyunca sizlere et ikram edilmeyecektir. Yemek menülerimiz ağırlıklı olarak balık ve sebzeden oluşmaktadır.

 

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.