Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Endülüs Turu 3 Gece

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

1. GünİSTANBUL-MALAGA-GRANADA
Atatürk Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 07.00’de buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 09.15’de Malaga’ya uçuş (4 saat 30 dakikalık uçuş) 12.55’de varış. Ardından Malaga turumuza başlıyoruz. Malaga şehir turumuza ilk olarak Alcazaba eski şehri geziyoruz sonrasında Malaga katedrali ve çevresi, Callemarqudes de larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokakları, Plaza de Toros (Boğa güreşi alanı) ve Malaga sahili ardından Granada’ya hareket. (Malaga- Granada 125 km 1 saat 45 dakika) Granada’ya vardıktan sonra otele yerleşme ve konaklama.

2. GünGRANADA-SEVİLLA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra otelimizden hareket. Granada şehir turumuza meşhur El-Hamra sarayı gezisi ile başlıyoruz. 4 saat sürecek saray turumuzun ardından eski Granada sokakları Fas çarşıları Endülüs’den geriye kalan Kervansaray, Katetral, Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş El Beyzin mahallesi, göreceğimiz yerler arasında. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Sevilla şehrine hareket (Granada-Sevilla 250 km 2 saat 30 dakika) Varışımıza müteakip otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

3. GünSEVİLLA-CORDOBA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sevilla Şehir turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Endülüs tarihinin önemli bir şehri ve eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. (Sevilla-Cordoba 145 km 2 saat) Cordoba’ya ulaşıldıktan sonra gezimize Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağı ve roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii, Roger Garodi müzesi (Casa Endülüs), Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizin ardından otelimize yerleşme ve konaklama otelimizde.

4. GünCORDOBA-İSTANBUL
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Malaga’ya hareket. 11.30 Sularında Malaga Havalimanına varış.  Türk Havayolları tarifeli seferiyle 13.45’de İstanbul’a hareket. Akşamüstü saat 18.55 sularında İstanbul’a varış. Keyifli turumuzun sonu. 

 

İslami Endülüs Turu, Kısa Endülüs Turu, Namaz saatlerine Uygun Endülüs Turu, İspanya Turları, Helal Yurtdışı Turları, El Hamra Sarayı Gezisi,

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    THY ile İstanbul>Malaga/Madrid>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti 
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    4* otellerde 3 Gece konaklama
•    Sabah kahvaltıları
•    Akşam yemekleri
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
•    Havalimanı ve Güvenlik vergileri
•    Yerel rehber hizmeti
•    Granada El Hamra- Cordoba Ulu Camii- Sevilla Al Cazar Sarayı Girişi- Toledo Katedrali giriş ücretleri


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
•    Öğle yemekleri
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Hünkar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Hünkar Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 
Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com