Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

İskandinavya ve Fiyord Turu

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

WORD DOSYASI OLARAK İNDİR...

1.Gün: İSTANBUL / STOCKHOLM

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Jet Havayolları tarifeli uçuşu ile saat 11.50’deStockholm’e uçuş ve yerel saat ile 13.50’de Arlanda havalimanına varış ve şehir merkezine hareket İskandinavya’nın eğitim , kültür sanat merkezi Stockholm’ü tanıyacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Renkli İsveç evleri ile ün yapmış tarihi Gamla Stan, İsveç Kraliyet ailesinin resmi rezidansı olan Kraliyet Sarayı,  Ünlü bilim adamı ve girişimci Alfred Nobel’in ‘İnsanlığa kimin faydası dokunur ise ona Benim servetimden ödül verin’ vasiyeti üzerine kurulan, buluşların sergilendiği Nobel Müzesi, Halk arasında Stockholm Katedrali olarak adlandırılan St Nicholas Kilisesi, Eski Borsa Binası, Nobel Ödüllerinin dağıtımının yapıldığı Belediye Binası ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplayan Ulusal Tiyatro Binası bulunmakta. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz ardından akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama. STO Scandic Sjofartshotellet 4* vb.

2.Gün: STOCKHOLM (Drotningholm Sarayı Bahçeleri ve Vasa Müzesi Turu)

Otelde alınan kahvaltının ardından otobüsümüz ile ilk olarak Stokholm şehrine yaklaşık 20 dakika mesafede bulunan Maleren gölünün kenarındaki Kraliyet Sarayına gidiyoruz. İsveç Kraliyet ailesinin resmi ikametgahı olan sarayın barok tarzdaki bahçelerini gezip, fotoğrafladıktan sonra Önceleri İsveç kraliyet ailesinin avlanmak için kullandığı günümüzde ise müzeleri ile ünlü Djurgarden adasına geçiyoruz. İskandinavyanın en çok ziyaret edilen müzesi olan Vasa ziyaretimiz esnasında, tarihi bir yolculuğa çıkacağız. Döneminin en güçlü savaş gemisi olarak tasarlanan Vasa daha ilk selamlama seferinde batar. Aradan geçen 333 yılın ardından tekrar gün ışığına çıkartılan geminin hemen hemen %95’i orijinal olup dünyada görebileceğiniz tek 17.yy savaş gemisidir. Rehberimiz sizlere müzede geminin hikayesini anlatırken zamanda bir yolculuğa çıkacaksınız. Vasa müzesi ziyareti ardından Stockholm şehir merkezinde verilecek serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ardından konaklama Stokcholm otelimizde.STO Scandic Sjofartshotellet 4* vb.

3.Gün: STOCKHOLM / OSLO

Otelde alınan kahvaltının ardından odalarımız boşaltıp, ilk olarak Oslo’ya hareket edeceğiz. (530 km) Orman ve göl manzaraları eşliğinde yapacağımız seyahat esnasında Karlstad şehrinde öğlen yemeği molası sonrası akşam üstü Oslo şehrine varmış olacağız. Varışımız ile beraber yapacağımız şehir turumuzda. Vigeland parkı, Viking gemileri müzesi,Fram Müzesi,Kon Tiki Müzesi,Kraliyet sarayı, Karl Johan caddesi,Opera Binası ve Oslo Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler olacaktır. Tur sonrası otele hareket akşam yemeğinin alınması ve konaklama. Qaulity hotel 33 OSLO 4* vb.

4.Gün: OSLO / FLAM FYORD TURU / OSLO

Otelden erken saatlerde ayrılış tüm gün sürecek olan Fyord turu için hareket ediyoruz. Aracımızda alacağımız Lunchbox kahvaltı eşliğinde Olağanüstü  doğa manzaraları eşliğinde yapacağımız seyahat sizlere görsel bir şölen sunacak. Göller,Şelaleler,Norveç Köylerİ eşliğinde Flam’a varışımız ile beraber Dünyanın en büyük Fyordu olan SogneFjord’da yaklaşık iki saat sürecek bir tekne yolculuğuna çıkıyoruz. Teknemiz Bizi Gudvangen’e götürecek. Gezimiz esnasında göreceğiniz bölge aynı zamanda Unesco tarafından dünya mirası listesinde…Gudvangen’e varışımız ile beraber bizi bekleyen otobüsümüz ile Oslo’ya dönüyoruz. Dönüş yolumuz hava şartları müsait olduğu durumda Aurland üzerinden olacak. Gene dönüş yolumuz üzerinde göl kenarında lokal bir restoranda Akşam yemeğimizi set menü olarak alacağız. Gece saatlerinde Oslo şehrine varış ve konaklama otelimizde. Qaulity hotel 33 OSLO 4* vb.

5.Gün: OSLO –(Viking Gemileri Müzesi & Holmenkolen Kayak Merkezi)-DFDS (GEMI)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımız boşaltıp, özel otobüsümüzile Viking Gemileri Müzesi  & Holmenkolen turu için hareket. Müzeleri ile ünlü Bygdoy yarım adasında Viking müzesi ziyaret edeceğimiz yer olacak. Rehberimiz tarafından Viking tarihi hakkında detaylı bilgiler aldıktan sonra Oslo şehrinin tüm manzarasını izleyebileceğiniz Holmenkolen tepesine gidiyoruz. Burada Norveçlilerin milli sporu olan kayak ve kayakla atlama hakkında rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından arzu eden misafirlerimiz simülatör ile kayak deneyimi yaşayabilir. (Not:Simulator tura dahil olmayıp arzu eden misafirlerimiz tarafından giriş ücreti ödenerek yapılabilir).Turun sonunda vakit durumuna göre Oslo şehrinde verilecek serbest zaman sonrasında Kopenhag için Gemiye geçiyoruz. Gemimiz Oslo limanından saat 16:30’da ayrılacak. Bu gece konaklamamız gemide iç kabin olup, Akşam yemeğimizi Gemide açık büfe olarak alacağız. Gemide özellikle Duty Free alışveriş için turumuzdaki en doğru adres olacaktır. Giyimden parfüme bir çok ürün promosyonel fiyatlardan bulabilirsiniz. Akşam yemeği sonrası Gemi’de serbest zaman ve konaklama.

6.Gün: KOPENHAG (Kopenhag Tekme Turu)

Gemide alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Kopenhag limanına  saat 09:45 gibi yanaşıyoruz. Limanda bizi bekleyen otobüsümüz ile yapacağımız şehir turunda Küçük deniz kızı,Langeline Limanı,Ameliaborg sarayı,Opera binası,Holmen Adası,Nyhavn limanı,Christianborg Kalesi VE Tivoli bahçeleri görülecek yerler arasında olacaktır. Şehir turu ardından limana geçiyor ve Kopenhag tekne turu ile şehri daha fazla tanıma imkanımız oluyor. Tekne turu sonrası şehirde vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam yemeği için restorana geçiyoruz. Açık büfe Türk Yemeklerinin servis edildiği restoranın ardından bizi bekleyen otobüsümüz ile otelimize geçip yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. Copenhagen Scandic Hvidovre 4*vb.

7.Gün: KOPENHAG – ISTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası serbest zaman ardından havalimanına transfer Atlas Jet havayolları ile 14.20’de İstanbul’a hareket ve 18.30’da varışla beraber turumuz sona eriyor.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Atlas Global Havayolları ile İstanbul – Stockholm gidiş Kopenhag – İstanbul dönüş uçak biletleri
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 4* Otellerde Konaklama
 • Otellerde alınan 5 adet sabah kahvaltısı
 • Gemide alınan 1 adet sabah kahvaltısı
 • 5 adet yerel restauran ve otellerde alınacak Akşam yemekleri
 • 1 adet Gemi’de açık büfe olarak alınacak akşam yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber hizmeti
 • Dfds Gemisi ile Oslo – Kopenhag arası geçiş ücreti
 • 1 gece Dfds gemisinde İç Kabinde konaklama
 • Vasa Müzesi giriş ücreti
 • Viking Gemileri Müzesi giriş ücreti
 • Gemi ile Fyord turu
 • Otapark ve Check Point Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Vize Ücreti

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden  temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle İskandinavyaTurunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

 

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

 

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza EURO almanız önerilir. 5-10-20€ gibi ufak paralar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

 

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

 

SAĞLIK: İskandinavya’da Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

ELEKTRİK: İskandinavya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

 

YEME-İÇME: Seyahatiniz süresince Turumuz boyunca sizlere et ikram edilmeyecektir. Yemek menülerimiz ağırlıklı olarak balık ve sebzeden oluşmaktadır.

 

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.