Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

İstanbul'dan Otobüs ile Karadeniz Turu

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

1.GÜN:İSTANBUL

21.00 Zeytinburnu İSPARK otoparkı

22.00 BJK Yıldız Camii Önü

23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı,

23.20 Kartal-Yemek Centre

23.30 Çayırova Mcdonalds,

00.30 İzmit Asya Otel karşısından Amasya’ya hareket.

 

2.GÜN:AMASYA-ORDU-GİRESUN

Sabah saatlerinde Amasya'ya varış. Sabah kahvaltısından sonra şehir turumuza başlıyoruz. Kral Mezarları,(Panaromik Görüntü) Yeşil Irmak kıyısı ve eski evler, Harşena Kalesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, II.Bayezid Külliyesi, Gök Medrese gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Giresun’a hareket. Yolda vereceğimiz molalarla Giresun’da bulunan otelimize varış. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

 

3.GÜN: GİRESUN – TRABZON – UZUNGÖL - RİZE - HOPA

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Giresun’un panoramik olarak görülmesi, sahil yolundan Tirebolu, Vakfıkebir istikametinden Trabzon’a varış. Trabzon’un sembollerinden biri olan ve Trabzon’lu Banker Konstantin Kayabanidis tarafından 1890 yılında yazlık köşk olarak yaptırılan Muhteşem Köşk’ün gezilmesi. Köşk 1931 yılında Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilmiştir. Köşk ziyareti ve fotoğraf çekimi sonrası. Anadolu’daki üç Ayasofya’dan biri olan ve günümüzde Cami’ye çevrilmiş Ayasofya Camiinin ziyaret edilmesi. Bugün dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Ardından Uzungöl’e hareket. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan dünyaca ünlü Sürmene bıçaklarının tanıtımı ve alış veriş imkanı. Bir çay fabrikasının ziyaret edilmesi ve çayın tarladan toplanıp sofralarımıza gelinceye kadar tüm aşamalarını göreceğimiz çay fabrikasının gezilmesi. Uzungöl’e varış. Öğle yemeği ve serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Hopa’ya hareket. Çay Bölgede eşi ve benzeri olmayan Hapsiyaş Kiremitli Köprü’nün görülmesi. Keyifli yolculuğumuzun ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

 

4.Gün: HOPA- SARP SINIR KAPISI -  BATUM ŞEHİR TURU -  ÇAMLIHEMŞİN

Otelde erken saatte alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sarp Sınır Kapısına varış. Gürcistan’a giriş işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi’nin panoramik olarak görülmesi. Batum Botanik Park’a hareket. İçinde binlerce çiçek ve ağaç çeşidini barındıran Botanik Parkı gezisi (Küçük tur) ve şehir merkezine dönüş. Yürüyerek yapacağımız şehir gezimizde Piazza Kulesi ve Meydanı, Eski Kilise, Avrupa Meydanı ve Altın Post göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi tamamladıktan sonra Öğle yemeği ve namazı için Türk Mahallesine hareket. Türk restoranında öğle yemeği ve Tek Osmanlı eseri olan Merkez camiinde ibadet için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma yol güzergâhımızda bulunan ve farklı bir mimariye sahip Hükümet binası ve Beyaz Ev Restoranın görülmesi. Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Türkiye’ye giriş işlemlerinden sonra aracımızla buluşma ve Çamlıhemşin’e hareket. Fırtına vadisinde Fırtına deresinin kenarında bulunan Yayla otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

 

5.Gün:ÇAMLIHEMŞİN-FIRTINA VADİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-AYDER YAYLASI-MAÇKA

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e hareket. Fırtına deresi üzerinde bulunan Timisvat Taş Kemer Köprünün görülmesi. Çamlıhemşin’de minibüslere geçiş ve Zilkale’ye hareket. Kesin yapımı tam olarak bilinmeyen fakat Osmanlılar Döneminde aktif olarak kullanılan,  Fırtına Vadisi'ndeki bir geçide hakim, yüksekçe bir tepe üzerine (dere yatağından 100 m, denizden 750 metre yükseklikte) konumlanmış muhteşem manzaraya sahip Zil Kale’nin görülmesi ve gezilmesi. Ardından Palovit deresine katılan akarsuyun oluşturduğu muhteşem manzaraya sahip Palovit Şelalesine hareket. Şelalenin seyredilmesi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Ardından Çamlıhemşin’e dönüş ve aracımıza geçiş. Ayder Yaylası’na hareket. Gelintülü Şelalesinin görülmesi ve fotoğraflanmasının ardından öğle yemeği ve yaylada gezinti için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Maçka’ya hareket. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Geleneksel dokuma tezgâhlarının bulunduğu terletmeme özelliğine sahip Rize Bezi Fabrikasının gezilmesi ve Rize bezi alışverişi. Rize, Of, Sürmene istikametinden Maçka’ya varış. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.  

 

6.GÜN:MAÇKA-ALTINDERE MİLLİ PARKI (SÜMELA MANASTIRI) HAMSİKÖY- VAKFIKEBİR – GİRESUN- SAMSUN

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sümela Manastırı’na hareket. Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nın görülmesi. (Daha az yürümek isteyen misafirlerimiz ekstra 6 TL gidiş-dönüş ücret ödeyerek dolmuşa binebilirler.) Manastır ziyaretimizin ardından. Sütlacı ile ünlü Hamsiköy’e hareket. Hamsiköy Sütlacının tadına baktıktan sonra Trabzon’a dönüş. Akçaabat da meşhur Akçaabat köfteleriyle öğle yemeği molası. Yemekten sonra Ordu’ya hareket. Ordu’yu panoramik olarak izleyebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle çıkış. (Yükseklik korkusu olan misafirlerimizin Teleferik gezisine katılmamalarını tavsiye ederiz.) Fotoğraf ve manzaranın seyri. Belirtilen saatte toplanma ve teleferikle aşağı iniş. Aracımızla buluşma, Samsun’a hareket. Gerekli molalarla Samsun’a varış. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

 

7.GÜN:SAMSUN - BAFRA – SİNOP – KASTAMONU - SAFRANBOLU

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Samsun’un simgesi Türkiye’de bulunan en görkemli Atatürk Heykelinin görülmesi. Yabancılar pazarı ve Tütün limanının gezilmesi. Bandırma Vapuru’na hareket. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun gezilmesi. Ardından Sinop’a hareket. Yol güzergâhımızdan öğle yemeği için serbest zaman. Sinop’a varış. Şarkılara, şiirlere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi’nin gezilmesi ve geleneksel kotra alışverişi. Kastamonu’ya hareket. Gerekli molalarla Kastamonu’ya varış. Panoramik olarak Kastamonu kalesinin ve Şerife Bacı anıtının görülmesi. Ünlü İslam âlimi Şeyh Şaban-i Veli Hazretlerinin türbesinin ziyaret edilmesi. Safranbolu’ya hareket, otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

 

8.GÜN:SAFRANBOLU-İSTANBUL

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tarihi Osmanlı evleriyle ünlü Safranbolu’yu keşfetmeye başlıyoruz. Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa ve İzzetpaşa camilerinin gezilmesi. Lokum ve hediyelik eşya alışverişi. Ardından Kristal Teras’a hareket. Tokatlı Kanyonu üzerine kurulmuş dünyada tek eşi Kanada’da bulunan 80 mt yükseklikte ki cam terastan Vadinin seyredilmesi. Yörükköyü’ne hareket. Çamaşırhane, Köy Kahvesi ve Sipahioğlu Konağının ziyaret edilmesi. Belirtilen saatte toplanma ve İstanbul’a hareket. Gerekli molalarla saat 23.45 sularında İstanbul’a varış. Bir başka organizasyonda buluşmak ümidiyle…

 

Önemli Not:Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz acentamızın onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

 

 

BATUM’A GİRİŞ İÇİN MUTLAKA YANINIZDA NÜFUS CÜZDANINIZ BULUNMASI GEREKMEKTEDİR. DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORT İLE SINIR GEÇİŞİ YAPABİLİRLER.

 

18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN KENDİ BAŞINA NÜFÜS CÜZDANI İLE SEYAHAT EDEMEZLER.

(AYRICA EBEBEYNLERDEN BİRİ OLSA DA DİĞER EBEBEYNDEN NOTER TASTİKLİ MUVAFAKATNAME OLMASI ZORUNLUDUR.)

 

YASAL SÜREYİ DOLMUŞMUŞ ÇOCUKLARIN KİMLİKLERİNDE RESİM YOKSA SINIRDAN ÇIKIŞ YAPAMAZLAR.

 

 HERHANGİ BİR SEBEPTEN DOLAYI BATUM PROGRAMINA KATILAMAYAN YOLCULARIMIZ HOPA MERKEZDE GRUBUMUZUN GELMESİNİ BEKLEYEBİLİR VEYA KENDİ İMKANLARIYLA BİR SONRA Kİ OTELİMİZE ULAŞABİLİRLER.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
4* otellerde 6 gece konaklama
İlk gün kahvaltı
Açık büfe sabah kahvaltıları
Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs
Profesyonel rehberlik hizmeti
Teleferik Ücreti
Milli Park Giriş ücretleri
Araç içi İkramlar
Seyahat Sigortası


Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Programda belirtilmeyen tur ve transferler
Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
Tüm Müze giriş ücretleri

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. Özel durumlarda ise turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15 kişide özel dizayn minibüs ile, 15-29 kişide lüks küçük midibüs ile, 29 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir. Turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kahvaltılar açık büfedir. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. 

BATUM'A GEÇİŞ:
Batum'a geçiş için T. C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz.
Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşını doldurmamış küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakatname gerekmektedir.
Batum'daki kiliseleri gezerken erkeklerin pantolon, bayanların etek giymeleri gerekmektedir.
Vizeye tabi olan yabancı uyruklu yolcularımız Batum'dan Türkiye'ye girişte vize almak zorundadır.
Sınırdan geçiş yoğunluğa göre bir saat, bir saat otuz dakika kadar sürmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com