Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Londra Turu

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

WORD DOSYASI OLARAK İNDİR...

1.Gün – İstanbul - Londra

Atatürk Havalimanında Acentamız kontuarında ...’de buluşma sonrası Türk Hava Yolları-Atlas Global Havayolları tarifeli seferi ile .....’da Londra’ya hareket ve yerel saat ile .....’de Havalimanına varış Rehberimiz tarafından grubumuzun karşılanmasının ardından kahvaltı alacağımız restauranta transfer sabah kahvaltısı sonrası yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Avam Kamarası ve Lordlar Kamarasına ev sahipliği yapan Parlamento Binası, Londra’nın en önemli simge yapılarından Big Ben Saat Kulesi, Westminister Köprüsü ve Taç giydirme törenlerinin yapıldığı Tarihi yapı Westminister Kilisesi, İngilizlerin & Fransızlar ile yaptığı ünlü savaştan adını alan Trafalgar Meydanı , 3.Selim tarafından Osmanlı Nişanı ile ödüllendirilen Ünlü İngiliz Komutan Amiral Nelson adına yaptırılan Amiral Nelson Anıtı, Londra’daki Kraliyet parklarının en büyüğü Hyde Park, Kensington Bahçeleri, İngiliz Kraliyet Ailesinin yaşam sürdüğü 775 odaya sahip Buckingham Sarayı, Kraliçe Victoria Heykeli, Thames Nehri ve Tower Bridge Bulunmakta. Ardından Londra’da alışverişin merkezi Oxford caddesinde alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Rehberimizle belirlenen noktada buluşarak Thames Nehri üzerinde tekne turumuzda Londra’nın simge yapılarını nehirden izliyoruz. Yapacağımız Nehir turu sonrası akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama. ( 4* Doubletree By Hilton Ealing vb. )

2.Gün – Londra – Oxford – Bicester

Otelde alınan kahvaltı sonrası Oxford şehrine hareket ve yaklaşık 2 saat sürecek otobüs yolculuğumuz sonrası varışla beraber Şehir dokusu, mimarisi ve kültürel yapısı ile bambaşka bir şehir Oxford’da görülecek yerler arasında: Şehrin dört bir yayına yayılmış 39 Kolejiyle Oxford Üniversitesi, Oxford’un merkezinde bulunan trafiğe kapalı ana caddesi Cornmarket Street, Carfax Kulesi , Oxford Kalesi, Bodleian Kütüphanesi bulunmakta. Tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Bicester kentine hareket ünlü markaların Outlet ürünlerini bulacağımız şehirde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Londra şehrine dönüş akşam yemeğinin alınmasının ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama. ( 4* Doubletree By Hilton Ealing vb.)

3.Gün – Londra

Otelde alınan kahvaltı sonrası yapacağımız turda İlk olarak British Museum’u ( İngiliz Ulusal Müzesi) görmek için otelden hareket ediyoruz. Yapacağımız turda Dünya’nın dört bir yanından getirilen seçkin Antik Çağ yapıtları ve Etnografya koleksiyonlarını görüp müze hakkında alacağımız enformasyondan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz Ardından Londra’nın 32 İlçesini temsilen 32 kapsülle tasarlanmış Avrupa’nın en büyük dönme dolabı Londan Eye’a binerek , 135 metre yüksekten Londra’nın gözkamaştıran manzarasını izliyoruz. Yapacağımız tur sonrası serbest zaman veriyoruz ardından akşam yemeğinin alınması konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.  ( 4* Doubletree By Hilton Ealing vb. )

4.Gün – Londra – Greenwich Kasabası - İstanbul

Otelde alınan kahvaltı sonrası Greenwich kasabasına hareket ve varışla beraber görülecek yerler arasında: Dünyanın sıfır noktası başmeridyenin bulunduğu coğrafi alan , Greenwich Saati, Kraliyet Rasathanesi, Karaya oturtulan ve müzeleştirilen emektar Britanya yelkenlisi Cutty Park, Ulusal Denizcilik Müzesi , Tarihten günümüze gelmiş Greenwich Üniversitesi bulunmakta. Tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından havalimanına transfer Türk Hava Yolları-Atlas Global Havayolları tarifeli seferi ile ......'de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile ........’de varışla turumuz son buluyor.

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 4*  Otellerde Oda Kahvaltı konaklama,
 • İstanbul & Londra arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Gruba özel araç tahsisi
 • 3 gece restoran alınacak set menü akşam yemeği
 • London eye bilet ücreti
 • Thames Nehri Tekne turu
 • Programda belirtilen panoramik gezi ve ziyaretler
 • Rehberlik hizmeti,
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen Tüm geziler
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
•    Öğle yemekleri
•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
•    Vize ücreti (1 Haftalık Vize Bedeli 140 Pound)

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Liste vizesi alındığından pasaportlara vize vurulmamaktadır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve acentemizden temin edilecek vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri içinde vize liste vize alınmaktadır. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuyaaittir. 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
İl
İlçe
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0 850 840 6414
 
info@hunkarturizm.com

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle İngiltere Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

 

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.

 

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza POUND almanız önerilir Yerel para birimi POUND’dur.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

 

KIYAFET:Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

 

SAĞLIK:İngiltere’de Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

ELEKTRİK:Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri üç dişe sahip D tipi prizlerdir. Yanınıza adaptör almanızı tavsiye ederiz.

 

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur.Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.